Як визначити мінімальну суму аліментів

  • Головна
  • Як визначити мінімальну суму аліментів

Дана стаття присвячується тим, хто хоче зрозуміти, як можна самостійно визначити мінімальну суму аліментів, зрозуміти, ким встановлюється така сума і від чого залежать її зміни в часі.

Для цього нам знадобиться доступ до мережі інтернет, а конкретно  – до сайту  zakon.rada.gov.ua, трішки терпіння і елементарні знання математики.

Розпочнемо наш шлях до самостійного обрахування мінімальної суми.

Так, згідно абзацу 1 ч. 2 ст. 182 Сімейного кодексу України, мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Офіційний текст даного документу можна знайти на сайті zakon.rada.gov.ua, конкретне посилання на сімейний кодекс : https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2947-14

Бачимо, що норма за своєю суттю є  бланкетною і не встановлює конкретну мінімальну цифру,  відсилаючи шукача до визначення прожиткового мінімуму дитини.

Потрібно знати, що прожитковий мінімум на дитину міняється щороку і затверджується Законом України  «Про державний бюджет України на ____ рік».   Дана стаття пишеться в 2019 році, тому нас цікавить Закон саме за цей рік. З ним можна ознайомитися за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2629-19

Знаходимо, що згідно ст. 7 ЗУ «Про державний бюджет України на 2019 рік» встановлено наступні прожиткові мінімуми для дітей:

дітей віком до 6 років: з 1 січня 2019 року – 1626 гривень, з 1 липня – 1699 гривень, з 1 грудня – 1779 гривень;

дітей віком від 6 до 18 років: з 1 січня 2019 року – 2027 гривень, з 1 липня – 2118 гривень, з 1 грудня – 2218 гривень;

Отже, для визначення мінімальної суми аліментів беремо вік дитини, період сплати аліментів, визначаємо на цей період прожитковий  мінімум, який ділимо на два. Це і буде мінімальна сума аліментів, яка має бути сплачена на утримання дитини.

Наприклад, дитині виповнилося 6 років, отже, мінімальна  гарантована законом сума аліментів у 2019 році становить:

З  1 березня 2019 року – 1 013 грн. 50 коп., з 1 липня – 1 059  грн., з грудня – 1 109 грн.

Як бачите, все просто.

Невелика порада – перед тим, як будете визначати мінімальну суму аліментів, завжди перевіряйте, чи не внесено зміни в Сімейний кодекс, чи не створено законодавцем інших нормативних актів, що регулюють суми аліментів на утримання дитини.